Jak się przygotować?

W naszym Ośrodku restrykcyjnie przestrzegamy procedur bezpieczeństwa pożarowego, których należy bezwzględnie przestrzegać stosując się do poleceń personelu medycznego – tak w Ośrodku jak i w szczególności wewnątrz komory hiperbarycznej.

 1. Osoby korzystające na czas zabiegu w komorze przebierają się w ubiór dostarczany przez Ośrodek ze 100 proc. bawełny (pozostawiając jedynie swoją bieliznę i bawełniane skarpetki). Otrzymują też indywidualnie dopasowaną, jednorazową maskę tlenową. Rzeczy te pozostawiają w indywidualnie przydzielonych na czas terapii zamykanych, oznaczonych pojemnikach.
 1. Biżuterię – pierścionki, łańcuszki, kolczyki, zegarki proszę pozostawić w domu. Przed wejściem do komory należy je zdjąć więc najlepiej nie zabierać ich na terapię tlenem hiperbarycznym.Biżuterię – pierścionki, łańcuszki, kolczyki, zegarki proszę pozostawić w domu. Przed wejściem do komory należy je zdjąć więc najlepiej nie zabierać ich na terapię tlenem hiperbarycznym.
 2. Do komory hiperbarycznej osoby korzystające wchodzą:
  • w odzieży 100 proc. bawełny – (własność ośrodka)
  • indywidualnie dopasowanej jednorazowej masce tlenowej (własność ośrodka)
  • w bawełnianych skarpetkach

Do komory można zabrać książkę i okulary (NIE wolno okularów z oprawkami tytanowymi!)

 1. Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia do komory substancji łatwopalnych: zapalniczek, zapałek, papierosów; urządzeń zasilanych bateriami np.: telefonów komórkowych, wszelkie inne przedmioty po konsultacji z personelem
 2. Obowiązuje codzienna higiena i ogólna czystość.
 1. Zakaz stosowania tłustych kremów, dezodorantów i perfum.
 1. Podczas terapii tlenem hiperbarycznym nie należy modyfikować dotychczasowego leczenia farmakologicznego stosowanego w chorobach przewlekłych (zażywać leki, tak jak lekarz zalecił).
 1. Przed terapią hiperbaryczną należy zjeść posiłki i wypić płyny przewidziane standardowym harmonogramem dnia tj. najczęściej przy sesjach porannych zjeść śniadanie, przy sesjach okołopołudniowych drugie śniadanie.
 1. Osoby chorujące na cukrzycę leczone insuliną – pomiar glikemii przed wejściem do komory i po wyjściu z komory.

Wszelkie inne pytania i wątpliwości chętnie wyjaśnimy telefonicznie w bezpośredniej rozmowie.
NR TEL. 506 892 200